Manager de marketing online (m/w/d) la sediul: Wetzlar

Relație de angajare: Angajare permanentă

Vrei mai mult decât un loc de muncă? Îți place provocarea și ai suficient de mult să joci doar al doilea violoncel? Vrei să construiești departamentul de marketing într-o companie de modă, să fii lider și să cauți provocarea? Atunci ești exact potrivit ca noul nostru manager de marketing online!

Tie Solution este o companie de top în dezvoltarea și producția de accesorii de înaltă calitate, cum ar fi eșarfe, eșarfe de iarnă, cravate, fluturi, etc. în Europa pentru domeniile de merchandising, identitate corporativă și modă. Producem pentru companii aeriene, bănci, producători auto, agenții de publicitate, târguri, producători de băuturi, companii de modă, cluburi, asociații sportive, etc. Soluții inovatoare de produse și servicii, precum și distribuție la nivel mondial ne definesc.

Iubim marketingul online: de aproape 15 ani externalizăm marketingul nostru online și acum, odată cu extinderea noastră, este timpul să îl construim intern. Ca partener puternic în lumea modei, căutăm profesionalism și performanță și în marketingul online. Portofoliul nostru larg de țări face munca noastră de zi cu zi extrem de atractivă și cosmopolită și oferă multe oportunități de a ne confrunta cu noi provocări în fiecare zi.

Pentru a ajunge la următorul nivel, avem nevoie de performeri puternici ca tine! Ești pregătit să îți aduci puterea la noi și să ne susții în expansiunea internațională?

Căutăm imediat un performer lider cu talent în domeniul SEO pentru a construi departamentul nostru de marketing online. Directorul nostru general, ca persoană de contact directă, este nerăbdător să audă ideile tale noi ca noul nostru manager de marketing online.

În principal, veți prelua următoarele responsabilități ca noul manager de marketing online:
Specialist pentru îngrijirea optimă a site-urilor noastre internaționale (Shopware5/6 și WordPress) în domeniul SEO, precum și pentru gestionarea de campanii complete.
Creșterea vizibilității și traficului prin analize de cuvinte cheie și concurență în mediile de căutare organice.
Monitorizarea și optimizarea permanentă a clasamentelor cu ajutorul uneltelor SEO orientate către obiective.
Conceperea și implementarea de măsuri On- și Offpage.
Concentrarea pe tendințele și evoluțiile digitale.
Dezvoltarea ulterioară către lider de echipă este posibilă.

Profilul tău:

Ai absolvit studii în domeniul economiei, informaticii economice, ingineriei economice, statisticii, matematicii sau asemănătoare.
Minim 5 ani de experiență în domeniul SEO, ideal într-o agenție.
Experiență bună în optimizarea motoarelor de căutare și a instrumentelor lor (de exemplu, Sistrix).
Cunoștințe în (X)HTML, CSS și PHP, precum și experiență în utilizarea sistemelor CMS și de magazin online sunt un avantaj.
Nu ești doar un lider, ci și un realizator.
Inițiativă proprie și spirit inovator.
Abordare independentă și structurată a muncii
Abilități de lucru în echipă, putere de comunicare și o orientare pronunțată către clienți.
Conștiință ridicată a calității și capacitate rapidă de înțelegere

Oferim:
• Proiecte provocatoare cu mult spațiu de manevră antreprenorial într-o companie europeană de accesorii în creștere.
• O nouă echipă foarte motivată, cu ierarhii plate.
• Program flexibil de lucru și birou modern echipat în inima Wetzlar (Hessa).
• Telefon mobil / laptop de firmă (în funcție de necesități).
• Birou mobil / la distanță după acord.
• Abonament lunar / anual pentru transportul public.
• Reducere de 30% la produsele din propriul nostru magazin.
• Contribuție a angajatorului pentru pensia privată (după o vechime de 12 luni în companie).
• Fructe și legume proaspete zilnic, precum și băuturi
• Contribuție pentru îngrijirea copiilor, cum ar fi grădinița, creșa sau bonă.
• Posibilități de dezvoltare personală, cursuri de limbă și training-uri de echipă și coaching-uri.
• Mașină de serviciu (în funcție de necesități, după o vechime de 12 luni în companie).
• Fie că este vorba de petrecerea de vară sau de Crăciun, excursiile noastre sau o bere spontană, toate acestea sunt mereu posibile cu noi. Sărbătorim împreună succesele noastre.

INTERESUL TĂU A FOST TREZIT?

Așteptăm cu nerăbdare documentele tale complete de aplicare ca Manager de Marketing Online, inclusiv specificarea așteptărilor tale salariale și a celei mai apropiate date de începere a activității.

Vă rugăm să trimiteți formularul de aplicare încă astăzi sau să căutați un alt loc de muncă, apoi verificați ce este disponibil.

Titlu*

Date de contact*

Doriți să ne transmiteți ceva

Încărcați documentele de aplicare*